צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

תיקון ספות עור

 
 
 
למרות העמידות הגבוהה שלהן, גם ספות עור יכולות להתבלות


ספות עור ידועות כסוג הספות העמיד ביותר אשר נשמר לאורך שנים רבות. אמנם עור הינו חומר עמיד יותר מבד, אבל גם בעור מגיע השלב בו הוא מתחיל להתקלף, להתקמט, או פשוט להיראות בלוי. כמו כן, ישנם מצבים בהם ספות עור נהרסות בגלל שפגעו בהן, אם במתכוון ואם לאו.

מצבים אלו יכולים לכלול חתכים בספה, כתמים שנוצרו עקב שימוש בחומרי ניקוי לא מתאימים, ועוד. במקרים כאלו, יש שתי אופציות עיקריות. הראשונה היא קניית ספות עור חדשות לסלון, וחידוש הסלון בעזרתן. האופציה השנייה, היא תיקון ספות עור, שיפוצן, ושמירה על הספות האהובות ועל המראה המקורי של הסלון. היתרון של תיקון ספות עור הוא שאם רק ספה אחד נהרסה, ניתן לתקן רק אותה ולשמור על הספות הנוספות בסלון מבלי להיאלץ להחליף גם אותן.

 
 

איך מתקנים ספות עור?

 
 
  • חידוש הריפוד – ברוב המקרים, הסיבה העיקרית שלשמה שולחים את הספה לתיקון היא שריפוד העור נהרס. לכן, יש צורך בחידוש הריפוד בחלקים מהספה, או אפילו בריפוד מחדש של כל הספה. אם כבר הולכים למומחים בתיקון ספות עור, מומלץ לרפד מחדש את כל הספה, מאחר וכך הופכים את הספה הישנה לספה חדשה אשר תוכל להחזיק מעמד לעוד כמה שנים. כמו כן, ריפוד מחדש של כל הספה גורם לכך שהספה תהיה בצבע אחיד ושהעור יהיה במרקם אחיד.

  • בשביל לבצע ריפוד מחדש של ריפוד בספות עור, יש צורך בכלים לעיבוד עור, וכמובן גם בניסיון בתחום. תהליך הריפוד מחדש מתחיל בפירוק שכבת העור המקורית. לאחר מכן, הרפד מכין שבלונות שנמדדות לפי הריפוד הישן. באמצעות השבלונות ניתן לחתוך ולעבד עור אשר יהפוך בסוף התהליך לריפוד החדש של הספה שלכם. לאחר גזירת העוד ועיבודו, העור החדש נתפר על הספה, והנה – יש לכם ספה חדשה. תהליך הריפוד מחדש הינו תהליך מורכב אשר דורש מיומנות רבה בעיבוד עורות, ולכן לא כל חברה לתיקוני ספות תוכל לבצע תיקון ספות עור.

  • שיפוץ הספה – ברוב המקרים, כאשר הספה ישנה ובלויה, לא רק הריפוד החיצוני הוא זה שנפגע. כמעט בכל אחד ואחד מהמקרים, נגלה שגם הריפוד הפנימי של הספה נשחק, וכי יש צורך במילוי וריפוד מחדש של מושבי הספה, התקנת קפיצים במידת הצורך, ושיפוץ מבנה וצורת הספה. תהליך הריפוד והשיפוץ נעשה במקביל לתהליך חידוש ריפוד העור, מאחר ואת הריפוד החדש צריך לתפור גם למושבי הספה. כך שבגמר התהליך לתיקון ספות עור, לא מקבלים רק ספה שסתם רופדה מחדש, אלא זוכים בספה שנראית טוב יותר, והיא גם נוחה יותר משהייתה בעבר. שירות זה למעשה נותן לכם ספה "חדשה" בסוף תהליך התיקון.
 
 

תיקון וחידוש ספות עור מבצעים אצל מקצוענים

 
כפי שניתן להבין, תהליך תיקון ספות עור הוא תהליך מורכב אשר דורש מיומנות רבה מאוד. מאחר וספות עור הן לרוב ספות יקרות ואיכותיות, לא נרצה שהן ייהרסו אף יותר בגלל עבודה לא מקצועית או עבודה רשלנית. לכן, כאשר יש צורך בתיקון ספות עור, צריך לפנות למקצוענים בתחום אשר מכירים את מלאכת עיבוד העור, ואשר יעניקו לכם ספה ישנה, אבל חדשה לגמרי.

ליפסון עיצובים היא חברה ותיקה ומנוסה בתחום הריפודים בכלל וריפודי ספות עור בפרט. אנחנו דואגים לא רק לרפד מחדש את הספה, אלא לחדש אותה כדי שתוכלו להמשיך ליהנות ממנה לאורך שנים רבות. החברה תשמח להעניק לכם שירות אדיב ומקצועי ללא פשרות, אשר ישאיר אתכם מרוצים ועם טעם של עוד.