צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

טיפים לניקוי ספות וריפודים

 
 
 
 
הספות עומדות במרכזו של כל סלון. כל כתם שנוצר על הריפוד שלהן עלול לפגוע במראה האסתטי של חלל החדר כולו. לכן, פעמים רבות אנו עומדים מול מבחר ספות ומתלבטים מהו הריפוד שיהיה קל לנקות, ועם זאת עדיין ישרה אווירה נעימה בסלון. ריכזנו עבורכם מידע בנושא זה.

אחת השאלות שאנשים שואלים את עצמם טרם קניית ספה היא האם הריפוד קל לניקוי. ניקיון ספות לא נובע מהראייה הצרה של שמירה על סלון אסתטי, אלא גם מההיבט הרחב יותר של ניקיון והרצון לשמור על היגיינה. כיום קיימות מודעות גבוהה לקרדית האבק – חרק שאוהב להתחבא בין סיבי ריפוד הספה, ושגורם לבני אדם רבים מגוון רחב של תגובות אלרגיות, כמו שיעול, עיטוש, דמע ופריחות בעור. לכן, צריך לדעת שקל לנקות את הספה, גם באופן שגרתי וגם במקרים שבהם הריפוד מוכתם.

ניתן למנות ארבעה סוגי ריפוד נפוצים לספות. להלן טיפים לניקיון ריפודים אלו:


  • בדים טבעיים – סוגי הריפוד הפופולריים ביותר הם כותנה ופשתן, מאחר והם יוצרים תחושה בלתי רשמית, ובזכות העובדה שהם נעימים מאוד למראה ולמגע. עם זאת, הם נוטים לספוג כתמים במהירות הבזק ולשם ניקיונם יש להעביר אותם ניקוי יבש, הברשה, ניקוי בקיטור ועוד
  • בדים סינתטיים – סוגי ריפוד אלה עשויים מסיבי פוליאסטר ומיקרופייבר (כמו בד הטפטה), אשר מונעים מנוזלים לחדור לתוך הבד וליצור כתם. הם בדים עמידים למדי, קל לנקות אותם ושחיקתם איטית. עם זאת, הם פחות נעימים בהשוואה לבד טבעי. יש לנקות אותם באמצעות מגבון לח ולאחר מכן לייבש את המקום באמצעות מגבת רכה ויבשה.
  • עור – תהליך עיבוד העור הוא ארוך ומורכב, ולכן ספות מעור הן יקרות יותר. זהו ריפוד מרשים ועמיד ביותר, שמשרה על החדר אווירה אלגנטית. עם זאת, ישראלים לא ממהרים לקנות ספות אלה, כיוון שריפוד זה גורם לעור להזיע ו"להידבק" לספה, וזה ממש לא נעים. ניקוי שגרתי דורש להעביר על הספה מטלית לחה ולייבש אותה באמצעות מגבת רכה. לניקוי כתם יש לערבב מעט טקסטיל שמפו נוזלי עם מים מינרלים, לטבול את הסמרטוט ולהעביר על הריפוד. לאחר מכן יש לנקות באמצעות מטלית חדשה, שנטבלה במים מינרלים. לניקוי כתם עקשן, יש להשתמש בתרסיס המיועד לניקוי עור, ולנגבו באופן מיידי.
  • אלקנטרה – בעל מראה דמוי זמש, הנחשב לריפוד יוקרתי, שאינו דוהה ואינו קולט כתמים. קל לנקות ולתחזקו, אך הוא יקר למדי. כדי לנקות ממנו כתמים, ניתן למרוח על הכתם מעט סבון כלים ולנקות בעדינות באמצעות מטלית לחה.
 
ניקוי ספות וריפודים
 

ניקיון ריפודים

 
כדי להתמודד עם בעיית קרדית האבק, יש לשאוב את הספות לפחות פעם אחת בשבוע. אם יש לכם בעלי חיים, יש להשתמש ברולר מיוחד כדי לנקות פרווה שנשרה.
על מנת לשמור על הצבע של הריפוד, חשוב לא להחדיר חומרי ניקוי שעלולים לגרום לבד לדהות ולשנות את צבעו. יש לטפל בכל כתם מוקדם ככל האפשר, ולא לשפשף את הבד, כדי לא להגדיל את שטח הכתם.
במידה ויש צורך בניקוי יבש ו/או ניקוי בקיטור או אם הכתם נשאר גם לאחר שניסיתם לנקות אותו, יש לפנות לחברת ניקיון המתמחה בניקוי ריפודים וספות.